Thye-Lokenberg

W XXI wieku w całej Europie korzystamy z alternatywnych metod pozyskiwania energii elektrycznej, co nie tylko ogranicza koszty, ale ma zbawienny wpływ na środowisko. O tym dlaczego warto skorzystać z rozwiązań oferowanych przez Thye-Lokenberg rozmawiamy z Marcinem Gałczyńskim.

Jak działają zbiorniki na biogazownię?

Zbiorniki do biogazowni z reguły mają 8 metrów wysokości (szczególnie przy zbiornikach o mocy 1 MW) i produkowane są wraz ze zbiornikiem dozującym o wysokości 4 m, którego zadaniem jest dostarczenie „paliwa” w postaci, np. gnojowicy. W fermentatorach zachodzi cały proces wytwarzania biogazu. Kiedy reakcja słabnie, to część masy fermentacyjnej trafia do zbiornika dofermentującego, który również bierze udział w odzyskiwaniu energii. Następnie masa trafia do zbiornika magazynowego skąd może być jeszcze wykorzystywana przez rolników jako nawóz.

A jakie jest ich główne zadanie?

Biogaz napełnia silnik spalinowy, który produkuje energię elektryczną. Produktem ubocznym jest ciepło, służące np. do ogrzania obór lub chlewni. W ostatnim czasie popularne jest także tworzenie przy zbiornikach suszarni na drewno.

Dlaczego zbiorniki na biogazownię warto zamawiać u nas?

Mamy bardzo dobry system, jeżeli chodzi o budowę biogazowni. To, co na pewno wyróżnia nas na rynku to szybkość montaż, najwyższej klasy beton oraz fachowa kadra. W kooperacji z inwestorami zbudowaliśmy już kilkanaście instalacji, a przymierzamy się do tego, żeby przejąć cały proces od A do Z, czyli od wejścia na działkę po dostarczenie wybudowanego systemu klientowi. Nie ma dla nas żadnych tajemnic i jeśli na drodze nie staną nam niesprzyjające warunki atmosferyczne, to potrafimy błyskawicznie postawić każdą biogazownię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *