Thye-Lokenberg

Współczesna hodowla bydła wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze 15 lat temu. Rolnicy coraz chętniej unowocześniają chlewnie i obory. Dbają o właściwe warunki utrzymania zwierząt, bo to przekłada się na zdrowie oraz produktywność stada. Jako producent betonowych rusztów dokładamy wszelkich starań, żeby udoskonalać nasze produkty i oferować klientom rozwiązania na miarę ich potrzeb. Jednym z istotnych aspektów doskonalenia produkcji jest proces szlifowania krawędzi betonowych podłóg, co w istotny sposób przekłada się na komfort bydła oraz trzody chlewnej. Ruszty Thye-Lokenberg produkowane są z materiałów o zwiększonej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne. Nasz beton jest wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych, co zwiększa żywotność podłóg i minimalizuje konieczność ich częstej wymiany.

Tradycyjne ruszty betonowe posiadały ostre krawędzie, co było niewątpliwie ich największą wadą. W wyniku użytkowania takiej podłogi zwierzęta mogły się skaleczyć. Ruszty starego typu prowadziły także do otarć, rozwoju infekcji, a nawet deformacji kopyt. To z kolei przyczyniało się do cierpienia zwierząt, ale i w znaczący sposób obniżało wydajność hodowli. Wprowadzane przez nas technologie umożliwiają produkcję rusztów, które mają nie tylko gładką powierzchnię, ale i szlifowane krawędzie szczelin. Dzięki temu udaje się rozwiązać problem, a to w znaczący sposób przekłada się komfort zwierząt, m.in. na zmniejszenie poziomu ich stresu i zwiększenie aktywności fizycznej.

Nowoczesne ruszty w istotny sposób wpływają także na utrzymanie higieny w chlewniach i oborach. Odpowiednio wyprofilowane szczeliny ułatwiają odprowadzanie odchodów, a to także jest kluczowe przy zapobieganiu chorobom i utrzymaniu stada w wyśmienitej kondycji.

Hodowla, w której panują bezpieczne i komfortowe warunki, zwiększa efektywność gospodarstwa. Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta utrzymywane w przyjaznym dla nich środowisku odnotowują szybszy przyrost masy ciała i np. wyższą produkcję mleka czy większe zdolności reprodukcyjne. Zastosowanie rusztów betonowych o odpowiednio szlifowanych krawędziach to inwestycja w zrównoważoną hodowlę bydła, która się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *