RUSZTA DLA BYDŁA - RUSZTA DLA TRZODY - PODŁOGI RUSZTOWE

RUSZTA dla trzody i prosiąt

Nowoczesna hodowla trzody chlewnej nie może się obyć bez odpowiedniego wyposażenia chlewni. Aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące jej efekty należy szukać rozwiązań zapewniających zwierzętom możliwie najlepsze warunki chowu, przy jednoczesnym uwzględnieniu aspektów ekonomicznych.

Ruszta dla trzody chlewnej – standard nowoczesnej chlewni

Wielu hodowców decyduje się na wykorzystanie rusztów dla trzody, których ogromną zaletą jest możliwość łatwego utrzymania chlewni w czystości. Dzięki nim usuwanie gnojowicy oraz czyszczenie podłogi przebiega sprawnie i bezproblemowo. Stąd też ruszta dla trzody w zasadzie stały się standardem i wypierają tradycyjne metody hodowli ściółkowej. Zdecydowana większość nowo budowanych obiektów inwentarskich jest oparta właśnie o ruszta betonowe. Nie zmienia to faktu, że z powodzeniem można w taki sposób także zmodernizować istniejące już chlewnie.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór rusztów dla trzody chlewnej, w tym również specjalistyczne ruszta dla prosiąt, które są szczególnie wrażliwe na możliwość doznania urazów. Produkowane przez nas podłogi rusztowe opracowane dla prosiąt posiadają budowę zapewniającą stabilność i bezpieczeństwo, niwelując tym samym zagrożenie wystąpienia kontuzji u młodych zwierząt.

Ruszta dla trzody chlewnej – rodzaje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom hodowców oferujemy ruszta do różnego typu zastosowania:

  • ruszta  dla tuczników,
  • ruszta dla macior,
  • ruszta dla prosiąt,
  • nowe podłogi rusztowe – „od prosiaka to tucznika”,
  • płyty pełne,
  • ruszta z otworem na odchody.

Wszystkie oferowane ruszta dla trzody chlewnej wykonane są z najwyższej jakości materiałów zgodnie z obowiązującymi normami. Występują w różnej klasie obciążeniowej, w wariantach zamkniętych, pełnych oraz w formie płyt perforowanych. Dzięki zastosowaniu powierzchni przyjaznej dla zwierząt zachowane jest w pełni ich bezpieczeństwo.

Warto przy okazji wspomnieć, że bezściółkowa hodowla niesie za sobą ogrom zalet zarówno dla samych zwierząt jak i hodowców. Ruszta można bowiem stosować na dużych powierzchniach i układać bezproblemowo na całym podłożu chlewni, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni przy jednoczesnym zapewnieniu zwierzętom komfortowych warunków.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą rusztów dla trzody oraz ich poszczególnymi charakterystykami.

Ruszta dla tuczników

Ruszta dla tuczników są oferowane w standardowych szerokościach: 40 cm, 60 cm, 120 cm.

 

 

Ruszta dla macior

Zaleca się zamontowanie w pewnych odstępach otworu na fekalia. Ruszta ze szczelinami 20 mm stosuje się zarówno w chlewniach z pełnymi rusztami jak i w chlewniach z częściowymi rusztami.

 

Ruszta od prosiaka do tucznika

Nowe ruszta wyróżniają się swoją „jednolitą” wysokością 10 cm oraz umożliwiają idealne łączenie się z innymi typami ruszt.

 

 

Ruszta dla prosiąt

Ten model ruszt jest przeznaczony specjalnie do hodowli prosiąt.
 
 

Płyty pełne

Zamknięte panele są dostępne w standardzie szerokościach 33/40 cm i 60/120 cm.
 

Ruszta z otworem na odchody

Te ruszta sprawdziły się już na rynku holenderskim. Charakteryzuje ją jednolita wysokość 16 cm.